Relax Vila Lipno

Vaše pohodové ubytování na Lipně


Úvod  » turistické cíle


TURISTICKÉ CÍLE V OKOLÍ


Olšina

Obec Černá V Pošumaví leží na břehu Lipenské přehrady. Svou polohou je přirozeným středem lipenské oblasti. Velikost vodní nádrže nabízí skvělé podmínky pro rekreaci s nepřeberným množstvím vyžití. Obec leží v Chráněné krajinné oblasti Šumava v blízkosti Národního parku Šumava s dobře značenými turistickými stezkami.

 

Stezka korunami stromů - Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna

 

Naučná stezka Olšina - Naučná stezka okolo rybníku Olšina Vás provede jedinečnou Šumavskou přírodou a cestou se dozvíte zajímavé informace o místní přírodě a historii.

 

Plechý a Plešné jezero - Plechý, nejvyšší hora české části Šumavy (1.378 m) přitahuje návštěvníky řadou zajímavostí. Nejatraktivnější ledovcové Plešné jezero nebylo řadu let přístupné veřejnosti. 

 

Svatý Tomáš- Vítkův Hrádek - Užijte si nejkrásnější výhled na Lipno, Šumavu i Alpy na jednom místě z nejvýše položeného hradu v Čechách. Vítkův Hrádek je dostupný autem, na kole i pěšky a otevřen je téměř celý rok.


Naučná stezka Adalberta Stiftera - Okružní naučná stezka vás provede po východním okolí Horní Plané. Nese jméno místního rodáka, básníka a spisovatele Adalberta Stiftera.

 

Schwarzenberský kanál - Schwarzenberský plavební kanál je vodní kanál na Šumavě spojující jeden z přítoků Studené Vltavy a rakouskou řeku Große Mühl, přítok Dunaje, čímž propojuje úmoří Severního a Černého moře.

 

Rozhledna Alpenblick a Moldaublick - Nachází se v rakouské části Šumavy a otevírá se z ní pohled především na českou stranu – na vodní nádrž Lipno a okolí i na vzdálenější Boubín či Kleť.

 

Třístoličník - Třístoličník je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších vrcholů Šumavy s bizardními skalními útvary. Na vrcholku je na skalní vyvýšenině vybudováno vyhlídkové místo s dalekým rozhledy.

 

Naučná stezka lesních her ve Stožci (4km zábavy pro děti) - Stezka je obohacena o řadu interaktivních prvků a ukazuje návštěvníkům areálu svět živočichů i rostlin lesního ekosystému.

TřístoličníkPošlete nám dotaz nebo poptávku ...

Bezpečnostní kód proti spamu je 4102.Copyright © 2024 www.lipnolakeholiday.cz